Suplement diety Szczecin

Słuszna suplementacja

Ostatnimi czasy rynek suplementów diety wszelkiego typu jest niezmiernie rentownym biznesem. Nieskomplikowany dostęp do nich, tzn. bez konsultacji z medykiem powoduje to, że wszyscy chętnie po nie sięgamy. W telewizji jesteśmy w stanie zastać głównie reklamy leków znieczulających oraz suplementów diety.
Nie bez przyczyny. Spoty reklamujące suplementy mają wykazać nam, że zawsze brakuje nam jakiś witamin oraz pierwiastków. Potas, magnez, cynk, wapń czy też cała gama witamin. Są to rzeczy które rzecz jasna są nam niezbędne do wyśmienitego funkcjonowania.
Suplement diety błędnie dostosowany niemniej jednak, może wywołać nieraz więcej szkód niż pożytku. Przed dobraniem stosownych specyfików, jeśli nie chcemy konsultować się z medykiem wypadałoby chociaż zrobić kluczowe badania, żebyśmy wiedzieli czym i czy w ogóle powinniśmy się wspomagać.
Witaminy jak i minerały można przeholować o czym zdają się zapominać wszystkie firmy, które tworzą a przy tym reklamują suplementy.
Co prawda suplement diety brany nazbyt często rzadko kiedy wywoła na naszym organizmie takie konsekwencje, żebyśmy znaleźli się w szpitalu. Często są to rzeczy, których z pozoru nawet nie przypisujemy suplementom. Rozmaitego rodzaju wysypki, ociężałość, gorsze trawienie – to jedynie część objawów nadużycia witamin. 
Doktorowie starają się uświadamiać pacjentów, że branie całego kompleksu witamin, jeśli go nie wymagamy może przynieść więcej krzywd aniżeli pożytku.
Drugą stroną medalu jest to, że są suplementy które funkcjonują na zasadzie placebo. Efektywność takich preparatów jak gingko biloba jest mizernie udokumentowana i wywodzi się zwłaszcza z rutynowej medycyny.